Projekt kuchni - plan realizacji kuchni

Projekt kuchni -  salon meble kuchenne KrakówProjekt kuchni musi być idealnie dopracowany, aby móc skrupulatnie realizować zapisane w nim punkty.

Idealny plan na realizację kuchni

Na początku należy zastanowić się nad doborem kolorystyki frontów górnych i dolnych szafek. Propozycji jest wiele - mogą być te imitujące różne tworzywa, jednokolorowe lub wzorzyste. Po dobraniu barw trzeba dokonać wyboru marki oraz modelu szafek. Polecamy te z górnej półki, ponieważ zapewniają zadowalającą jakość na lata. Fronty mogą być gładkie, matowe lub lakierowane. Kolor korpusów szafek górnych może kontrastować z kolorystyką szafek albo idealnie do niego pasować. Wszystko zależy od upodobań klientów. Nie wolno przeoczyć takiego detalu, jakim są kanty w szafkach. Nasze niedopatrzenie może wpłynąć na ogólną kolorystykę mebli.

Typowa wysokość szafki wynosi nawet 720 mm. Klient musi również zdecydować się ile półek powinna mieć jego szafka. Teraz przyszedł czas na wybór blatów. Blaty kuchenne mogą być laminowane, granitowe, kompozytowe, a nawet drewniane. Na rynku wprowadzono również blaty ze szkła hartowanego i te lakierowane. Do wyboru mamy blaty o grubości 20,30,38 mm. Blaty laminowane łączone są za pomocą listwy aluminiowej. Pozostałe rodzaje mocowane są na styk. Wykończenia pomiędzy blatem a ścianę wykonywane są przy pomocy silikonu lub listew granitowych. Wysokości cokołów wpływają bezpośrednio na wysokości mebli. Standardowa ich wysokość wynosi 86 cm. Dla osób o większym wzroście stosuje się blaty o wysokości 91 cm.

Cokoły mogą być wykonane z płyt meblowych. W dodatku mogą być lakierowane lub aluminiowe. Cokoły dobierane są pod kolor frontów lub korpusów. Listwa może imitować aluminium, które pasuje idealnie do uchwytów. Narożniki produkowane są specjalnie pod kolor cokołów aluminiowych. Producenci oferują wiele rodzajów uchwytów, które sprostają wszystkim nawet wygórowanym oczekiwaniom. Stwarzane są również aluminiowe uchwyty wpuszczane we front albo te zintegrowane już z frontem. Uchwyty produkowana są z aluminium, stali szlifowanej. Baza kolorystyczna jest niezwykle rozbudowana i jest w czym wybierać. Uchwyty można montować pionowo lub poziomo. Wiodące marki zawiasów to: Blumi Hetich, GTV, FGV.

Nie wolno zapomnieć także o hamulcach, które mogą być instalowane w zawiasach lub na zawiasach. Najbardziej znanymi firmami produkującymi szuflady są przede wszystkim Modernbox, Gametbox oraz Blum. Ceny takich produktów rozpoczynają się już od 100 złotych. Proces montażu możemy sobie ułatwić używając podnośników. Gwarantują one komfortową pracę i trwałość przez lata. Mając już ustalone meble należy przejść do urządzeń AGD.

Klient powinien porozglądać się za okapami czy lodówkami. Ten drugi sprzęt nie musi być jedynie wolno stojący. Należy sprawdzić, czy lodówka pod zabudowę mieści się w szafce i czy nie wystają jej krawędzie. Sklepy oferują płyty ceramiczne, indukcyjne lub te na gaz. Piekarnik może umiejętnie ukryć pod zabudową. Może on zostać wbudowany pod płytę grzewczą lub w pion. Żadna kuchnia nie obyłaby się bez zmywarki. Jej miejsce jest już wręcz zarezerwowane w tym pomieszczeniu. Do wyboru są dwie szerokości zmywarki 45 i 60 cm. Kuchenki mikrofalowe to także istotny sprzęt znacznie ułatwiający codzienne przygotowywanie potraw.

Ściany w kuchni wykonuje się z glazury, szkła z grafiką, płyty meblowej lub szkła lacobel. Kolor dopasowuje się do frontów albo blatów roboczych. Dobiera się je także do glazury podłogowej. Przy podłączaniu sprzętu AGD trzeba sprawdzić, czy nie obciąża on zbytnio danego bezpiecznika. Oświetlenie najczęściej montuje się nad szafkami lub pod górnymi szafkami w formie listwy ledowej. Ergonomia to podstawa w dobrze zaprojektowanej kuchni. Każdy mebel czy sprzęt musi być perfekcyjnie rozplanowany. Meble muszą mieć kształt dopasowany do kształtu pomieszczenia.

Nie każda kuchnia jest idealnie prostokątna lub kwadratowa. Powierzchnia może być zaprojektowana jednorzędowo, dwurzędowo. Dopuszczalna jest też aranżacja w kształcie litery L lub U. Możemy zainwestować w tzw. wyspę na środku kuchni, gdzie będzie miejsce płytę grzewczą.