Pościel 3D, czyli trójwymiarowe obrazy drukowane na poszwach

Pościel z grafika 3d - trójwymiarowąPościel 3D, czyli trójwymiarowe obrazy drukowane na poszwach

Sypialnia jest bardzo wyjątkowym pomieszczeniem z jednej strony oczekuje się od niej przede wszystkim wygody, tego że będzie oazą spokoju, ale też pragniemy w niej karmić zmysły, dlatego większość osób dba by była modna, urządzona ze smakiem.

Mimo, iż jest to pomieszczenie typowo osobiste, a więc nie zaprasza się do niego gości to pragniemy by była piękna i modna. Jako że łóżko w większości sypialni jest ustawione w centralnym punkcie jego wystrój jest bardzo ważny. Dekoracją każdego łóżka niewątpliwie jest pościel, która powinna być schludna, ładna i na czasie.

Modna pościel na przestrzeni wieków

Na przestrzeni wieków moda związana z pościelą wielokrotnie się zmieniała, niegdyś chlubą każdej pani domu były płócienne, śnieżno białe, haftowane poszwy wymagające częstego gotowania i prasowania, lub maglowania. Tę bardzo pracochłonną modę wyparły potem kolorowe, ale nadal bardzo szybko się mnące bawełniane komplety pościeli, którym daleko było do elegancji poprzedniczek, potem nastąpiła era pościeli nie wymagającej tylu zabiegów, czyli popularnych do dzisiaj poszewek z kory, które choć wygodne szybko się niszczą i tracą kolor, nie są też tak estetyczne jak ich poprzedniczki.

Osoby o bardziej wymagających gustach często wybierają połyskującą satynową pościel, która jest bardzo elegancka i stworzona dla osób lubiących chłód podczas snu, gdyż tkanina jest zimna w dotyku. Oprócz licznych rodzajów tkanin z których szyta jest pościel, równie ważny jest wzór i fason. Jedni lubią proste niczym nie zmącone formy, inni kochają falbany dodające uroku całej sypialni, a jeszcze inni stawiają na wyjątkowy deseń na pościeli. Kwiaty, dzika zwierzyna, postacie z bajek zdobią pościel, ożywiają kolorystycznie pomieszczenie i sprawiają że nasze pociechy chętniej idą do łóżka. Duży wybór tkanin, fasonów i wzorów, którymi są ozdabiane komplety pościelowe sprawił, iż najbardziej wymagający jej użytkownicy stali się znudzenie, jeszcze do niedawna można było sądzić, że rynek pościelowy nie zaskoczy już niczym.

Pościel 3D

Jednak jakiś czas temu pojawiła się pościel 3D, czyli trójwymiarowe obrazy drukowane na poszwach. Są równie urzekające co drogie, gdyż cena takiej zmiany pościelowej jest znacznie wyższa od tradycyjnej, ale efekt przerasta wszelkie wyobrażenia. Najbardziej spektakularne wrażenie robi pościeli z motywem motoryzacyjnym, gdyż w tym wypadku patrząc na łóżko ma się wrażenie, iż motocykle czy samochody stoją lub jadą po nim. W pokojach dziecięcych prawdziwą furorę robią natomiast postacie z bajek wesoło biegające po kołdrze czy poduszce.

Pościel 3D dla dorosłych

Oczywiście w "dorosłych sypialniach" również sprawdza się pościel 3d, gdyż nie ma nic bardziej uroczego niż swobodnie rzucone na kołdrę naturalnie powykrzywiane, czerwone płatki róży, czy pojedynczy storczyk lub też całe morze kwiatów. Miłośnicy dzikiej natury również znajdą coś dla siebie gdyż sklepowe półki z pościelą w trójwymiarze aż uginają się od motywów z dzikimi zwierzętami, wodospadami itd. Do sypialni w stylu loftowym doskonale sprawdzą się natomiast motywy miejskie, czyli fragmenty miasta nocą lub ulubionego budynku.

Choć pościel 3d jest na rynku już od jakiegoś czasu nadal wiele osób nie jest do niej przekonanych, jedni obawiają się, iż wzór będzie farbował, inny że się szybko się spierze, jeszcze inni, iż tkanina z której jest uszyta pościel nie wytrzyma próby czasu, lub łatwo ją uszkodzić. Tymczasem w sprzedaży można znaleźć pościel 3d wyprodukowaną niemalże z każdej dostępnej tkaniny, począwszy od zwykłej bawełny po satynę i mikrofibrę. Zarówno wykonanie jak i cena są uzależnione od producenta.

Czy warto zdecydować się na pościel w trójwymiarze?

Wszystko zależy od tego jak dużą wagę przykłada właściciel sypialni do jej wystroju, jeśli jest mu obojętne pod jaką pościelą śpi, lub tuż po przebudzeniu nakładana jest narzuta warto przemyśleć ten zakup. W przypadku osób dbających o każdy szczegół, lubiących ładne przedmioty i wyjątkowe rozwiązania pościel 3d jest doskonałym uzupełnieniem wystroju sypialni, w zależności od nadruku można zmieniać zmieniać sypialnię z bardzo nowoczesnej na romantyczną, ze skandynawskiej na eco itp.