Nowoczesne balustrady schodowe

Nowoczesna balustradaNowoczesne balustrady są nie tylko elementem praktycznym, ale również ozdobą. Dlatego właśnie dba się o to, aby były efektowne i oryginalne.

Do wnętrz nowoczesnych poleca się balustrady metalowe stalowe. Są trwałe i bardzo estetyczne. Jeśli wnętrze jest klasyczne, zdecydujmy się na te drewniane. Do prostych, stalowych balustrad pasują praktycznie wszystkie rodzaje drewna, zarówno kolory jasne jak i ciemne czy wiśniowe. Warto zainwestować również w oryginalne produkty metaloplastyki.

Polega ona na zastosowaniu techniki walcowania oraz na dokładnym gięciu stali, aż do uzyskania pożądanego efektu. Wykonywane w ten sposób balustrady sprawią, że każde pomieszczenia nabierze wyjątkowego charakteru.

Bardzo modne są dziś również poręcze i balustrady kute. Prezentują się bardzo efektownie ze wzgląd na swoje wykonanie. Elegancko prezentują się również balustrady szklane. Znakomicie komponują się zwłaszcza z ciemnym drewnem, głównie odcieniami wiśni. Jeśli marzy się nam nowoczesny balkon, zainwestujemy w balustradę ze szklanej tafli. Choć wydaje się ona delikatna, tak naprawdę jest mocna i solidnie wykonana z bezpiecznej stali polerowanej lub satynowej.

Jeśli marzy się nam odrobina luksusu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w balustrady szklane. Modele szklane są bardzo efektowne, nowoczesne i eleganckie. Piękna i delikatna szklana tafla jest tak naprawdę bardzo trwała. Oprawiona w stalowe ramy staje się nie tylko elementem funkcjonalnym, ale również bardzo dekoracyjnym.

Balustrady tworzone z tafli szklanych są mocowane na nierdzewnych stalowych uchwytach. Takie balustrady mogą posiadać różnorodne poręcze, zarówno metalowe jak i drewniane.

Do szklanych tafli również pasuje wiele rodzajów drewna, ale polecane są te ciemniejsze gatunki, na przykład wiśnia czy heban. Szkło w ich towarzystwie wygląda szlachetniej. Nic nie stoi również na przeszkodzie, ale dopasować do szklanej balustrady jasne drewno. Najlepiej jednak, aby szkło było wtedy delikatne, lekko mleczne.