Meble kuchenne na wymiar - zalety, zastosowanie, możliwości

Meble do kuchni na wymiar - meble kuchenne Warszawa salonMeble kuchenne na wymiar przeznaczone są do niestandardowych pomieszczeń. Są one dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Kuchnia może być odtąd urządzona nawet na poddaszu. Dostosowanie mebli do niewielkich pomieszczeń to nie lada wyzwanie. Bardzo łatwo jest zagracić taką kuchnię i zniwelować jej walory. Umiejętne dobranie mebli na wymiar w odpowiedniej kolorystyce nada nowy blask pomieszczeniu. Receptą na ogromne niewykorzystane powierzchnie w dużej kuchni są również meble na wymiar.

Zagospodarowane zostają wszelkie zakamarki, a wszystko staje się wtedy funkcjonalne. Zabudowanie urządzeń AGD to specjalność mebli na wymiar. Odtąd sprzęt zostaje ukryty w gustownych szafkach. Chcąc pomieścić wszystkie przedmioty wiele osób decyduje się na zabudowę aż pod sam sufit. Kupując gotowe meble wraz z oświetleniem często nie jesteśmy zadowoleni z ich umiejscowienia. Meble takie oferują indywidualny podział światełek w różnych miejscach. Możemy być również architektami niestandardowych rozwiązań typu blat wchodzący w okno zamiast parapetu. Zalet jest mnóstwo, ale nie obyłoby się oczywiście bez wad. Po pierwsze są to większe kwestie finansowe i dłuższy czas oczekiwania. Nie wszyscy producenci oferują cenę współmierną do jakości. Demontaż takich mebli jest niezwykle trudny, także musimy czuwać nad każdym etapie montowania. Dostrzegamy znaczną dominację zalet nad wadami, co podkreśla walory mebli na wymiar.

Fronty kuchenne - rodzaje

Właściwy dobór frontów kuchennych zapewnia oszałamiający efekt wizualny. Najtańsze z nich to te wykonane z płyty wiórowej laminowanej. Dekory muszą być kontrastować z płytami. W tym wypadku należy odpowiednio zabezpieczyć krawędzie frontów. Stosowane są zazwyczaj obrzeża melaminowe, PVC i profile aluminiowe. Kolejnym przykładem są fronty wykonane z płyty MDF. Taki materiał jest idealny do tworzenia różnorakich kształtów drzwiczek z zachowanie bardzo dobrych właściwości mechanicznych. Cechuje je bogata kolorystyka, dostępny jest również projekt imitujący drewno. Lakierowane płyty MDF są odporne na wilgoć. Fronty wykonane z drewna litego idealnie pasują do elementów z kamienia. Płyty drewnopochodne są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie grzybów i owadów. Wspaniały efekt można uzyskać dzięki zainwestowaniu w płyty pokryte rekonstruowaną skórą. Co ciekawe faktura sprawia wrażenie prawdziwej skóry. Taka metoda wprowadzi innowacyjność i nowoczesność do naszej kuchni. Minimalizm dominujący w aranżacji wnętrz może zostać dopełniony dzięki monolitycznym płytom w industrialnym stylu.

Meble na wymiar trendem 2017 roku

Materiałem wiodącym prym jest fornir. Drewno naturalne i niedoskonałe, ale to cały jego urok. Wyeksponowane są takie cechy jak: struktura drewna i nieregularne usłojenie. Natura ma być jak najbardziej widoczna w kuchnia. To pomieszczenie ma za zadanie być centrum życia rodzinnego. Takie podejście wymaga zamówienia mebli na wymiar, które są wręcz spersonalizowane. Absolutnym hitem są otwarte półki i regały. Stosowane są również panele umożliwiające zawieszenie półek. Zamontowane relingi pozwolą na utrzymanie czystości w kuchni i dobrej organizacji. Kolorystyka odznacza się różnorodnością. Począwszy od kamiennych i drewnianych imitacji aż po beże i szarości. Technologia także odgrywa niebagatelną rolę - fronty mebli na wymiar mogą być zamykane elektrycznie za pomocą przycisku.

Zabudowa kuchni na wymiar idealna do każdego rodzaju kuchni - projekt kuchni

Kuchnia w stylu klasycznym to niewątpliwa elegancja. Meble wykonane są z naturalnych materiałów takich jak drewno. Dominują ciepłe barwy - pastele. Szkło to nieodzowny element. Montowane są szklane drzwi z ornamentami oraz przeszklone witryny czy komody. Kuchnia w stylu nowoczesnym wymaga dużych i otwartych przestrzeni. Meble są lakierowane, a kolorystyka jest wręcz zaskakująca. Postawiono na kontrastowe i wyraziste barwy. Meble na wymiar pozbawione są niekiedy uchwytów. Formy geometryczne znalazły tu swoje miejsce, a fronty są niebywale gładkie. Faktura mebli jest dokładnie wyeksponowana.