Biała łazienka - projekty łazienek

Biała łazienkaAranżacja białej łazienki nie należy do prostych, gdyż tak neutralna barwa jak biel jest jak pusta kartka papieru, na której za pomocą dodatków tworzymy treść. Wybór wyposażenie powinien być dobrze przemyślany począwszy od kształtu i rozmiaru urządzeń sanitarnych po oświetlenie i dodatki.

Jeśli więc łazienka ma wyglądać luksusowo i elegancko doskonałym pomysłem będzie wybór okrągłej, prostokątnej lub owalnej umywalki montowanej na blacie, podwieszanego sedesu z ukrytą w ścianie spłuczką i wolno stojącej wanny na ozdobnych nóżkach, a do tego armatura w stylu retro w złotym kolorze i ozdobnymi kurkami.

W takim pomieszczeniu świetnie sprawdzi się duże kryształowe lustro i oświetlenie z pięknie połyskującymi kryształkami, doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji będą perłowe dodatki. Białe kafelki w połączeniu z chromowaną armaturą prostokątną umywalką, wanną wpuszczoną w podłogę i futurystycznym oświetleniem sprawią iż pomieszczenie będzie lekkie, nowoczesne i minimalistyczne. Biała łazienka z innymi kolorami będzie wyglądać równie dobrze, mimo iż biel jest zawsze modna i bardzo uniwersalna, a odpowiednio zaaranżowana jest kwintesencją luksusu i elegancji, to może się po pewnym czasie znudzić, wówczas wystarczy tylko wymiana kilku dodatków, by pomieszczenie wyglądało zupełnie inaczej.

W białym wnętrzu nie trzeba wprowadzać wielu zmian, gdyż nawet niewielki akcent kolorystyczny może zdziałać cuda. Wystarczy zatem wymienić ręczniki na limonkowe, czarne, czerwone, szare lub beżowe, podobnie z innymi dodatkami, najważniejsze by nie mieszać zbyt wielu kolorów jednocześnie, gdyż zabieg ten może wprowadzić niepotrzebny zamęt do aranżacji.

Przyjacielem każdego białego wnętrza jest szkło, białe, mleczne lub oszronione, dlatego nie obawiajmy się montowania szklanych szafek łazienkowych, czy parawanów - im więcej szklanych elementów, tym bardziej rozświetlone wnętrze. Okno w białej łazience nie powinno kontrastować z całością, dlatego też jeśli jest przysłonięte roletą niech będzie biała, rzymska lub typu dzień - noc, ale nigdy ciemniejsza od podłogi.